Szczęśliwe zakończenie

Przygody – czym tak naprawdę są dla nas przygody? Czy chętnie bierzemy w nich udział? Tak, chętnie, ale bardzo byśmy chcieli, aby każda przygoda miała szczęśliwe zakończenie. Tylko taki happy end bardzo mocno by nas uszczęśliwił. A jak to jest, jeżeli chodzi o książki? Tak, szczęśliwe zakończenie w wielu przypadkach również sprawia, że jesteśmy zadowoleni. Czy każdy bohater może liczyć na taki happy end? Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od autora i jego zamierzeń. A jak to będzie w przypadku Krystyny Mirek i jej książki pt. “Gdzie jest happy end?” (https://www.taniaksiazka.pl/gdzie-jest-happy-end-krystyna-mirek-p-1335277.html)?

Książki o życiu

Krystyna Mirek skończyła Uniwersytet Jagieloński w Krakowie na kierunku polonistyka. Na samym początku podjęła się pracy w szkole, ale potem stwierdziła, że pisarstwo to ten element, który na stałe powinien zagościć w jej życiu. Z wielkim powodzeniem, ponieważ Mirek ma już na swoim koncie wiele fantastycznych książek. Czytelniczki lubią autorkę za to, że pisze książki o życiu, które zawsze trafiają do ich serc. To, co jest charakterystyczne dla jej historii to bohaterki, które zawsze dążą do tego, aby spełniać swoje marzenia. Chociaż nie zawsze jest tak łatwo, jakby każdy tego chciał, to i tak w końcu się uda sięgnąć po swoje marzenia.

Kim jest moja mama?

Główną bohaterką książki pt. “Gdzie jest happy end?” jest Liwia. Kobieta ma już czterdzieści lat. Ma ona niezwykłe imię, które sprawia, że ludzie od razu zwracają uwagę na jej właścicielkę. Ale ona sama, oprócz pięknego, oryginalnego imienia, sama nie wyróżnia się niczym niezwykłym. Jej praca jest nudna – księgowa w wielkiej korporacji. Może i zarobki są dobre, ale Liwia ma już dość tego, że każdego dnia musi wypełniać te same zestawienia. Bohaterka ma córkę Anię, którą samotnie wychowuje. Obie mieszkają u Janiny i jej męża – rodziców Liwii/dziadków Ani. Janina jest kobietą apodyktyczną i chętnie ustawia życie innych osób – w szczególności swoich bliskich.

Pewnego dnia do domu kurier przynosi koszyk jagód, który adresowany jest do Janiny. Przesyłka jest bardzo dziwna, a adresatka po ich otrzymaniu zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie. Liwia nie daje spokoju swojej mamie i chce dowiedzieć się o co chodzi. Ta przyciśnięta do muru wyznaje całą prawdę. Główna bohaterka przekonuje się, że tak naprawdę o swojej mamie wie niewiele – a w szczególności kim była mama, zanim Liwia pojawiła się na świecie. Czy ten nagły zwrot akcji sprawi w końcu, że i Liwia będzie chciała zmienić swoje życie na lepsze? Czy i dla niej happy end szczęśliwy jest przewidziany?