Czy Liwii uda się znaleźć happy end?

Tania Książka – Gdzie jest happy end? to nowość od wydawnictwa Edipresse z kategorii “literatura obyczajowa”. Autorka, Krystyna Mirek, stworzyła ciekawą historię o pozornie typowej czterdziestoletniej kobiecie. Książka, wydana w lutym 2021 r. bije rekordy popularności. Pisarka bowiem posiada ogromną rzeszę fanów, którzy ciągle czekają na nowości wydawnicze jej autorstwa.

Ciekawa fabuła

Książka opowiada o codziennym, nieco nudnym i szarym życiu pewnej niespełna czterdziestolatki o uroczym imieniu Liwia, która jest od dawna samodzielną mamą ciężko pracującą w korporacji. Codzienność nieco ją przytłacza, jednak sama nie oczekuje od życia spektakularnych zmian. Przyzwyczaiła się bowiem do tego, że mieszka w brzydkim, szarym domu, którego tak właściwie nie lubi, jest sama z ukochaną córką i musi dużo pracować, aby utrzymać siebie i ją. Zbliżają się czterdzieste urodziny głównej bohaterki, która po cichu marzy, by obchodzić je nieco inaczej niż do tej pory. Ale jest przekonana, że będzie skromnie jak zwykle – jej mama przygotuje kolację i zjedzą ją w ograniczonym gronie. Życie głównej bohaterki zmienia się w momencie otrzymania niespodziewanej przesyłki. Dostaje bowiem… kosz z jagodami. Pięknymi, dużymi, pysznymi jagodami. I nie wie od kogo. W tym samym czasie jej mama zachowuje się dziwnie i podejmuje irracjonalne decyzje, których Liwia nie jest w stanie zrozumieć.

Co wiesz o własnej matce?

Okazuje się, że mama Liwii, głównej bohaterki ma wiele do ukrycia, a jej własna córka i  wnuczka wcale jej nie znają. Jest inna niż by się mogło wydawać. Jak wiele tajemnic skrywa starsza kobieta? Kim była przed urodzeniem córki? Jaki jest powód tego, że jest taka ostrożna i nieufna? Dlaczego nie do końca wierzy w miłość między kobieta a mężczyzną? Czy poznanie prawdy pozwoli Liwii spokojnie żyć? Czy na pewno dobrze zna swoje korzenie? Co sprawiło, że bohaterka podjęła decyzję o diametralnej zmianie swojego dotychczasowego życia? Może tajemnice sprzed lat pozwoliły jej odkryć na nowo samą siebie?

Kilka słów o autorce

Krystyna Mirek pisze głównie obyczajówki, prywatnie jest mamą aż czwórki dzieci. Napisała ponad dwadzieścia książek. Nie każdy wie, że ukończyła polonistykę na krakowskim uniwersytecie i długie lata pracowała w szkole jako nauczycielka. Jednak obecnie żyje z pisarstwa, ku uciesze jej wielu fanów. W swoich książkach nie ucieka od problemów, fabuła najczęściej jest osadzona mocno w panujących obecnie realiach. Zachęca jednak kobiety do wiary w miłość, uczciwość, rodzinę.